Cantina della Volta’s Lambrusco Rosé Brut bekroond als Top Wine door Slow Wine
De gerenommeerde Italiaanse wijngids Slow Wine heeft de Lambrusco Rosé Brut van Cantina della Volta uitgeroepen tot Top Wine. Een mooie erkenning voor een producent die al jaren laat zien hoe goed Lambrusco kan zijn.
Cantina della Volta is gevestigd in Bomporto, vlak bij Modena. De wijnmakerij werd in 2010 opgericht door Christian Bellei. Zijn familie maakt al sinds de jaren twintig wijn in de streek. Bellei liet zich als wijnmaker inspireren door bezoeken aan Champagne. Zijn Lambrusco’s maakt hij dan ook volgens de klassieke methode: met een tweede gisting op fles en een lange rijping op de droesem, in dit geval minimaal 42 maanden. Zo ontstaat een Lambrusco die ver afstaat van het simpele, zoete imago dat de druif in Nederland nog vaak heeft. De Rosé Brut is gemaakt van 100% Lambrusco di Sorbara, geoogst langs de rivier de Secchia. De wijn heeft aroma’s van framboos, aardbei en oude roos, met een verfijnde, stevige structuur en een levendige zuurgraad.
Bij Vino & Vetro voeren we de Lambrusco’s van Cantina della Volta al meer dan tien jaar. Nog steeds laten we regelmatig wijnliefhebbers – zowel professionals als particulieren – voor het eerst proeven hoe goed Lambrusco kan zijn. De bekroonde 2021 hebben we nu niet op voorraad. Wel de iets oudere millesimato 2018. Die laat een prachtige ontwikkeling en verfijning zien, en is een mooie manier om nu al kennis te maken met deze Top Wine.



