
Elegante en complexe timorasso, 100 dagen gerijpt in amfoor. Geheel eigen en onvergelijkbaar. Een must voor de echte liefhebber en onderzoeker.
Op voorraad
- Beschrijving
- Extra informatie
Beschrijving
“Ik doe het op mijn manier”, of meer letterlijk: “ik bewandel de weg alleen”. Dat is de naam van deze bijzondere wijn. Waar wijnmaker Daniele Ricci bekend staat om zijn volle ‘no nonse’ natuurlijkwijnen, is deze Timorasso de spreekwoordelijke uitzondering op de regel. Van dezelfde Timorasso druiven waar de rijkgevulde en beroemde San Leto van wordt gemaakt. Nu met veel minder schilcontact en minimaal 100 dagen in een ingegraven amfoor gerijpt. De druivenschillen druiven op de wijn en vormen een natuurlijk ‘kap’ om de wijn te beschermen. Als de wijn volledig is vergist zakken de schillen door de wijn en klaren deze op geheel natuurlijk wijze, zonder enige interventie. Het resultaat is een geheel andere Timorasso, slank en met licht oxidatieve tonen. Bij verdere ontwikkeling, zoals deze wordt de wijn meer bruin van kleur en ontwikkeld nootachtige aroma’s terwijl de frisheid nog steeds volledig aanwezig is. Onvergelijkbare wijn! Voor de avontuurlijke drinkers zeker het proberen waard. Per fles verkrijgbaar.
Zoek in winkel
Wijn nieuws
Italiaanse wijn webshop
Online verkoop van zelf geïmporteerde Italiaanse wijn, voor particulieren, wederverkopers en horeca
Vino & Vetro vertegenwoordigt vooral kleinere (familie) wijnhuizen uit heel Italië. Enkele van onze producenten zijn zeer exclusief en beperkt beschikbaar. Voor advies of informatie kunt u e-mail gebruiken of ons bellen.
Bestellingen zijn mogelijk per fles en worden dezelfde week verstuurd.
Bedrijfsgegevens
Vino & Vetro /
Alto Vino Wijnhandel
Noorddammerweg 45a Unit A-20
1424 NW De Kwakel
Telefoon: +31 621 37 09 37
E-mail: info@vinovetro.nl
Afhalen in magazijn is alleen mogelijk op afspraak (De Kwakel